• Home

Úvod

Centrum svaté Zdislavy je nezisková organizace pracující v úzké spolupráci s římskokatolickou farností a dominikánským klášterem v Jablonném v Podještědí. Centrum svaté Zdislavy několik let provozuje divadelní spolek Bří v hábitu, dramatický kroužek, taneční folklórní soubor Patašpička, několik jazykových kurzů.

Festival Petrovice 12. září 2020

Dne 12. září 2020 proběhl již 6. ročník našeho česko-německého (nebo německo-českého?) festiválku. Ve velkém stylu zahájili malí žitavští houslisté „Fiedlermäuse“ a pak jsme se mohli těšit na všehochuť žánrů, pokud jde o hudbu, tak od renesančně poměrně komorní Lusatie consort přes zhořeleckou klezmerovou "Kapelle Bagatelle" se sličnou zpěvačkou Julií následovanou mladistvým brutálním a lehce přidrzlým (myšleno v dobrém) nářezem jménem MHD (za Jirku Schelingera ještě jednou děkuju!) až po Jakub Noha Band, což byla hudba tak kvalitní, až z ní přecházel sluch. Ti, kdo vydrželi až do tmy pod stanem vedle kostela, zažili Candáty. Nejedná se, jak by název mohl napovídat, o partu rybářů, nýbrž o neskutečně hustý peprmintový punk.

Proloženo to vše bylo dvojím vystoupením Patyšpičky (i s doprovodem Lusatie consort) a zejména novým objevem našeho festiválku – divadelním představením Žena uskupení Tetyvletu. Zapomenout nesmíme na výtvarné dílničky pro děti a výstavu fotografií Petrovický salon tolerance.

Galerii fotografií naleznete v odkazu níže

https://www.amazon.de/photos/share/eL0uU08UJnE9BsnwCk6RkIskciQq5v0HNdqlG5eq4bD

 

Patašpička

PATAŠPIČKA je taneční soubor pro malé i velké. Vycházíme z přirozeného pohybu dětí a z jejich tvořivosti. Vedeme děti k uvědomování si vlastního těla a jeho výrazových prostředků. Využíváme postupy klasického i moderního baletu, učíme se lidové tance české, moravské, slovenské, ale občas zabrousíme i dále do světa. Zhruba dvakrát ročně připravujeme scénické představení. Zkoušíme každou středu ve Společenském sále města: 16.15  - 17 Špičičky (děti od 3 do 7 let), 17 - 18. 30 Patičky (od osmi let do dospělosti). Přijďte se podívat a přidejte se k nám! Kontakt: b.spalovamail.com, 608239410

Schola

Schola se schází pravidelně v neděli v 9:00, tj. hodinu před mší svatou. Poté slouží zpěvem při mši svaté, tj. do 11 hodin. Před velkými svátky - Velikonoce, Letnice, Vánoce, si scholisté domlouvají další termíny.

Vítáme všechny, dospělé i dětské zpěváky.

Nábožko

Výuka náboženství pro děti probíhá každý pátek od 17:45 do 18:45 v malém refektáři Kláštera dominikánů pod vedením Kláry Žantové.

More Articles ...

  • 1
  • 2