Novinky únor 2018

Máme to letos zvláštní liturgický rok. Čtvrtá adventní neděle nám splynula se Štědrým dnem a hned po Třech králích skončily Vánoce.  Již 14. února bude den přísného půstu, Popeleční středa a pak následuje čtyřicetidenní půst až do Velikonoc, které letos vychází na apríla, 1. dubna.

Adventní večer (19.12)

Adventní večer zahájila vernisáž výstavy prací studentů výtvarného oboru místní základní umělecké školy a malíře Honzy Wolfa. Vernisáž hudebně doprovodil soubor Lusatia Consort, do jehož hudby jste se mohli zaposlouchat i během představení taneční pohádky O Nebesáři uvedené souborem Patašpička. O pohoštění se postarali rodiče účinkujících dětí i naše farnost. Z plně zaplněného refektáře dominikánského kláštera si bylo možné odnést i betlémské světlo.

Tříkrálová sbírka (4. a 6.1.)

I letos se naše farnost zapojila do Tříkrálové sbírky organizované Charitou ČR. Celkem se v ní angažovalo osmnáct dětí a sedm dospělých, kteří letos díky vaší štědrosti, vykoledovali rekordních 27 443 Kč. 65 % této částky podpoří kroužek vaření, který v prostorách klášterní kuchyně vede sestra Roberta (výlet do Prahy) a soustředění souboru Patašpička. Zbývajících 15 % využívá na své projekty diecézní Charita, 10 % putuje na pomoc potřebným do zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % pokrývá režii sbírky.

Všem dárcům děkujeme!

Tříkrálový večer ve Cvikově (13.1.)

Ohlédnutím za časem vánočním byl Tříkrálový večer ve Cvikově. Večer začal taneční pohádkou O Nebesáři v podání Patašpičky a Lusatie Consort a pokračoval vánočně laděným koncertem Lusatie. Repertoár sahal od Balkánu a veliké Rusi po Bretaň a Irsko. Již masopustní náladu měl csango bál, kterým byl večer zakončen.

Nájemníci pana Swana v Jablonném i ve Cvikově (20.1. a 3.2.)

Masopustní náladu chceme stupňovat i během dvou představení Habaďůry. Tato divadelní komedie jinak známá jako Nájemníci pana Swana, pojednává o podvodech v sociálním systému. Můžete se těšit na Josefa Egerta v hlavní roli.

  

Masopust na Hvozdu (4.2.)

Masopustní veselí si užijeme v neděli 4. 2. na Hvozdu. Od 11.00 budeme na zastřešené terase restaurace Hochwaldbaude slavit mši svatou s dětmi. Po ní následuje agapé a dá-li Pán, a bude sníh, tak tříkilometrový karnevalový sjezd na saních do obce Hain. K zahřátí pak bude boršč a každoroční soutěž o nejlepší domácí marmeládu, kterou tradičně zkoušíme na palačinkách.

Šestka 11. – 18.2.

Letos již po desáté připravujeme pro děti týdenní pobyt na horách. Ti starší, kteří s námi byli na prvním táboře, již mají své děti. Celkem se na Šestku chystá 24 dětí a 6 dospělých.

Budeme navazovat na loňskou táborovou hru, která se odehrávala v Japonsku. Víc nemůžeme prozradit… Děti čekají výlety na běžkách, hry, týden plný dobrodružství…

Za řkf

Karel Spal

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn